SIMPL.RENT – jak bezpiecznie wynająć i ubezpieczyć mieszkanie

Europejskie standardy wynajmu i ubezpieczenia mieszkań są znane z nacisku na bezpieczeństwo transakcji oraz zabezpieczenie nieruchomości, tak aby obie strony – najemca i wynajmujący byli usatysfakcjonowani. Obecnie wynajem mieszkania w Polsce, to wbrew pozorom, nie tylko podpisanie umowy i przekazanie kluczy, ale szereg czynności, które wykonują głównie biura nieruchomości, aby zostały spełnione oczekiwania obu stron.

Wynajmujący chcą przede wszystkim, aby najemcy byli wypłacalni, ci z kolei bywają często poirytowani faktem, że muszą udowadniać swoją uczciwość, kompletując dokumenty dotyczące zatrudnienia.

Jak sprawić, aby obie strony uzyskały szybko i sprawnie to na czym im zależy? Poznajcie SIMPL.RENT – usługę, z której korzystamy w Express House z dużymi sukcesami!

Certyfikat Najemcy – znajdziemy dla Ciebie wiarygodnego klienta

Zanim wynajmiesz nieruchomość, sprawdź najemcę. SIMPL.RENT oferuje najemcom uzyskanie certyfikatu, dzięki któremu w łatwy i szybki sposób można ich zweryfikować, sprawdzić wypłacalność, bez konieczności zadawania krępujących obie strony transakcji pytań, czy oczekiwanie, że przedstawią odpowiednie dokumenty od pracodawcy.

Certyfikat najemcy

Jak wygląda ten proces? Zapraszamy najemcę do weryfikacji poprzez stronę usługi. Ten przechodzi trzyetapową weryfikację, w której trakcie zostanie zweryfikowana jego tożsamość, zarobki, a także historia płatnicza oraz kredytowa. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że dana osoba spełnia kryterium dochodowe dla danej nieruchomości, a także czy istnieje ryzyko nieterminowych płatności.

Dzięki Certyfikatowi najemcy minimalizujemy w naszym biurze formalności do minimum oraz ułatwiamy potencjalnemu najemcy weryfikację jego sytuacji finansowej, ponieważ cały proces odbywa się on-line. Co więcej, jest to proces niebywale szybki. Wygenerowanie linku weryfikacyjnego oraz przesłanie go najemcy trwa od 3 do 5 minut. Proces weryfikacji może potrwać jeszcze krócej, bo tylko 2 minuty przy założeniu, że najemca ma obok siebie wszystkie niezbędne dokumenty. 

Co na to RODO?

Zapewne przeszło Wam przez myśl, że weryfikacja najemcy wymaga podania danych wrażliwych, które są pod szczególną ochroną. Narzędzie zostało przygotowane w ten sposób, aby przetwarzać dane wyłącznie na potrzeby danego procesu. Informacje podane przez najemców są szyfrowane, tak aby cały proces uzyskiwania certyfikatu był bezpieczny i jak najbardziej przyjazny dla najemcy.

“Stawiamy na bezpieczny, komfortowy proces weryfikacji, w którym użytkownik sam wybiera, w jaki sposób chce zostać sprawdzony w zakresie tożsamości i zarobków. Pozostałe dane dostarczają nam najważniejsze podmioty gromadzące informacje o kredytobiorcach i płatnikach w Polsce. Dbamy bardzo o to, żeby nasza aplikacja była intuicyjna i maksymalnie uproszczona.” – mówi Piotr Pajda z SIMPL.RENT

Bezpieczeństwo danych to jedno z najważniejszych kryteriów, które musiały zostać spełnione, zanim narzędzie trafiło w ręce użytkowników, w tym użytkowników biznesowych.

Ubezpieczenie nieruchomości – prosto i pewnie

Bezpieczeństwo danych, bezpieczeństwo transakcji, warto przy tym wszystkim zabezpieczyć również wynajmowaną nieruchomość. Z taką ofertą wyszło również SIMPL.RENT, które oferuje ubezpieczenie we współpracy z PZU zarówno dla wynajmujących, jak i dla najemców. Co więcej, dzięki uzyskaniu Certyfikatu Najemcy oferta ubezpieczenia może być o wiele korzystniejsza, a sama polisa może mieć większy zakres.

Co pokrywa ubezpieczenie? Nie tylko szkody, które mogą powstać w trakcie użytkowania mieszkania, ale także równowartość do trzech czynszów, jeśli wynajmujący znajdzie się nagle w trudnej sytuacji i będzie zalegać ze spłatą zobowiązań. Polisa zawiera także zabezpieczenie w przypadku zdarzeń losowych jak pożar czy zalanie, assistance oraz pomoc prawną związaną z wynajmem. Ciekawą opcją jest również zawarcie w polisie ubezpieczenia OC, dzięki któremu np. w przypadku zalania mieszkania sąsiada ubezpieczenie zostanie wypłacone i jemu, i wynajmującemu.

Ubezpieczenie może wykupić również najemca, wówczas polisa obejmuje należące do niego ruchomości. W opcjach ubezpieczenia dla najemców znajduje się również assistance, pomoc prawna oraz możliwość wykupienia OC.

Ubezpieczenia dla obu stron są dostępne w kilku wariantach, które można dostosować do istniejących potrzeb. Podobnie, jak w przypadku Certyfikatu Najemcy, ubezpieczenie można wykupić on-line, a sam formularz został skrócony do minimum.

SIMPL.RENT – co zyskujesz?

Usługa jest skrojona zarówno pod indywidualnego klienta, jak i firmy, w tym biura nieruchomości, takie jak nasze. Co zyskujesz, że na tym, że Express House korzysta z usług Simpl.rent. Bezpieczną transakcję najmu w ramach naszej usługi, ale również:

  1. Oszczędzamy Twój czas – proces weryfikacji jest prosty i szybki, trwa mniej niż 10 minut i odbywa się całkowicie on-line.
  2. Unikasz niepotrzebnej papierologii, a także niezręcznych rozmów weryfikacyjnych z klientem.
  3. Decyzja o podpisaniu umowy najmu następuje na podstawie analizy realnych danych finansowych.
  4. Certyfikat Najemcy wskaże Ci, czy na którymkolwiek etapie weryfikacji analizowane dane wykazały ryzyko podpisania umowy najmu.
  5. Bezpieczeństwo – dane są analizowane i przetwarzane wyłącznie na potrzeby jednorazowego procesu. Nie musisz przejmować się kwestiami związanymi z przetwarzaniem wrażliwych danych osobowych.
  6. Budujesz swój wizerunek eksperta, wykorzystując standardy sprawdzone i z powodzeniem wykorzystywane na rynku europejskim.
  7. Możesz szybko, łatwo, zdalnie oraz przede wszystkim korzystnie ubezpieczyć wynajmowaną nieruchomość, w zakresie szerszym niż oferowane przez ubezpieczycieli standardowe polisy.
Simpl.rent – to bezpieczny najem

Oszczędzasz zatem nie tylko czas i pieniądze, ale również zyskujesz spokój poprzez zmniejszenie ryzyka wynajmu nieruchomości niewłaściwej bądź niewypłacalnej osobie. Nasza współpraca z SIMPL.RENT to przede wszystkim, jak mówi Piotr Kurzawa, współwłaściciel Express House:  “Zapewnienie naszym klientom najwyższej jakości usług, skuteczności, ale przede wszystkim bezpieczeństwa”. Jeśli zatem planujesz wynajem nieruchomości i szukasz biura, które szybko, sprawnie i przy wykorzystaniu najlepszych narzędzi pomoże zrealizować Twoją transakcję – zapraszamy do kontaktu.

Formularz Kontaktowy

Umów się z nami na spotkanie

Administratorem danych osobowych jest Express House Sp.j. z siedzibą przy Legionowa 28 lok. 101, 15-281 Białystok (“Administrator”), z którym można się skontaktować przez adres biuro@expresshouse.pl… czytaj więcej