Bezpieczny Kredyt 2% VS. wzrost zainteresowania nieruchomościami

Od 1 lipca Polacy mają możliwość składania wniosków na „Bezpieczny Kredyt 2%”, oferujący niespotykane oprocentowanie zaledwie 2 procent. Dopłata rządowa staje się bardzo atrakcyjną opcją dla wielu osób planujących finansowanie nieruchomości. Jako specjaliści z branży nieruchomości, bacznie obserwujemy rynek i dane, a dziś chcielibyśmy podzielić się naszymi spostrzeżeniami związanymi z tym programem.

Bezpieczny kredyt 2 proc. – dane z BIK

Jako sieć biur nieruchomości w Polsce, nie tylko wymieniamy się danymi z różnych regionów, ale również dokładnie analizujemy dane z rynku. Dzięki temu możemy świadczyć naszym klientom kompleksowe doradztwo, być zawsze na bieżąco i skutecznie działać w tym zmiennym i skomplikowanym środowisku rynkowym. Nasza zdolność do wglądu w aktualne trendy i tendencje pozwala nam lepiej zrozumieć potrzeby naszych klientów i oferować im najlepsze rozwiązania w dziedzinie nieruchomości. Poniżej przedstawiamy Wam najważniejsze dane z ostatnich dni: 

  1. W lipcu o kredyt mieszkaniowy wnioskowało prawie 43,5 tys. potencjalnych kredytobiorców, czyli więcej aż o 208,3% r/r i 97,5% m/m. Warto zauważyć, ze rok temu było to zaledwie 14,1 tys.
  2. Z kolei jak informuje Biuro Informacji Kredytowej, Indeks Popytu na Kredyty Mieszkaniowe wzrósł o 273,1%

Zjawisko to zapewne jest związane z programem rządowym, który oferuje preferencyjne kredyty mieszkaniowe. O szczegółach mówi  Piotr Kurzawa właściciel sieci biur nieruchomości Express House: „obecnie zauważamy zwiększony ruch zainteresowaniem nieruchomościami, które mogą być sfinalizowane z kredytem z dopłatami rządowymi. Nasi klienci mają wiele pytań dotyczących procesu zakupu nieruchomości korzystając z tego rozwiązania, gdyż jest to proces nieco bardziej skomplikowany niż w przypadku tradycyjnego kredytu”.

Popularność bezpiecznego kredytu 2 procent

Wzmożone zainteresowanie kredytem dopłatami nikogo już nie dziwi, jak tłumaczy Piotr Kurzawa, jeden z ekspertów branży: Głównym powodem, dla którego klienci tak chętnie wybierają tego typu kredyty, jest możliwość uniknięcia konieczności posiadania własnego wkładu oraz dostępność większych kwot w porównaniu do standardowych kredytów. Program, w którym uczestniczy obecnie 8 banków, oferuje maksymalną kwotę kredytu dla pojedynczej osoby wynoszącą 500 tys. zł, a dla małżeństwa lub rodziców z dzieckiem nawet 600 tys. zł. Co więcej, program obejmuje zarówno mieszkania z rynku pierwotnego, jak i wtórnego, nie nakładając ograniczenia cen za 1 m2 mieszkania.

Program „Bezpieczny Kredyt 2%” został uruchomiony 1 lipca, a według szacunków resortu rozwoju i technologii, ma być wykorzystywany przez około 40 tys. gospodarstw domowych rocznie. Już przed jego uruchomieniem zauważono spadek liczby mieszkań kwalifikujących się do programu. To widać było w serwisach ogłoszeniowych takich jak Otodom, Morizon, Gratka czy Nieruchomości Online.

Wzrost zainteresowania kredytem jest więc widoczny gołym okiem, dlatego wiele biur nieruchomości przystosowuje się do potrzeb klientów i ich pytań. Przemysław Smalkowski, właściciel Express House, podkreśla, że „nasz zespół został dodatkowo przeszkolony, aby jak najlepiej doradzić klientom zainteresowanym zakupem pierwszego mieszkania z dopłatą rządową. Kluczowe jest aby sprawnie i bezproblemowo przejść przez proces zakupu nieruchomości z kredytem 2%, jednak równie istotne jest dopracowanie wyboru nieruchomości, aby nasi klienci byli tam naprawdę szczęśliwi, podejmując dobrą decyzję nie w pośpiechu czy emocjach, ale w sposób przemyślany.”

Obecny wzrost zapytań o kredyty mieszkaniowe oraz rosnące zainteresowanie programem „Bezpieczny Kredyt 2%” pokazuje, że dostępność dopłat rządowych do rat kredytów jest wyjątkowo atrakcyjnym rozwiązaniem dla wielu osób marzących o własnym mieszkaniu. Oczekuje się, że wraz z rozwojem programu, będą uczestniczyły w nim kolejne banki, co dodatkowo ułatwi dostęp do tej formy wsparcia finansowego.

Bezpieczny kredyt 2 procent to doskonała okazja dla wielu osób, jednak najważniejsze jest znaleźć odpowiednią nieruchomość – taką bez wad technicznych i prawnych, spełniającą nasze oczekiwania i dostosowaną do naszych możliwości finansowych. To proces wymagający rozwagi i perspektywicznych rozważań, tak aby sprostać naszym obecnym i przyszłym potrzebom. Dlatego warto zaufać wsparciu ekspertów, takich jak nasz zespół, który pomoże w dokonaniu trafnej decyzji. Naszym celem jest zapewnienie pełnego wsparcia i profesjonalnej pomocy, dzięki której każdy klient znajdzie swoje wymarzone mieszkanie, w którym będzie naprawdę szczęśliwy.

Formularz Kontaktowy

Umów się z nami na spotkanie

Administratorem danych osobowych jest Express House Sp.j. z siedzibą przy Legionowa 28 lok. 101, 15-281 Białystok (“Administrator”), z którym można się skontaktować przez adres biuro@expresshouse.pl… czytaj więcej