Dobre biuro nieruchomości – jak je znaleźć?

Wybór biura nieruchomości, bez względu na to, czy chcesz wynająć mieszkanie, sprzedać dom lub działkę, czy też poszukujesz atrakcyjnych gruntów pod inwestycje, to nie lada wyzwanie. Każdy klient, bez względu na rodzaj usługi, jakiej poszukuje, zasługuje na profesjonalną obsługę przez doświadczonego, zaangażowanego doradcę, który zdejmie z niego część trudów związanych z poprowadzeniem sprawy.

Jak jednak znaleźć agencję, która nie tylko spełni oczekiwania klienta, ale także da mu poczucie bezpieczeństwa i partnerskiej relacji, w której wysokiej jakości obsługa będzie priorytetem?

W tym krótkim tekście podpowiemy, na co zwrócić uwagę przy wyborze biura nieruchomości, tym bardziej że zdajemy sobie sprawę, że to jedna z najbardziej istotnych decyzji, którą należy podjąć w sytuacji sprzedaży, kupna czy wynajmu nieruchomości bądź zakupu lub sprzedaży działki.

Opinie o biurze nieruchomości, jak je zweryfikować?

Przede wszystkim zachęcamy do zweryfikowania opinii o biurze nieruchomości. Wielu z naszych klientów, trafiło do nas, po sprawdzeniu ocen dotyczących naszych biur, co tylko pozwala stwierdzić, że stanowisko osób, które już skorzystały z usługi, jest dla potencjalnych klientów kluczowe.

Warto zatem sprawdzić zarówno opinie z Google (dostępne z poziomu Profilu Firmy w Google), jak i te wystawione w mediach społecznościowych np. na Facebooku. Przydatne mogą być również recenzje wystawione na forach tematycznych oraz blogach osób prywatnych.

Opinie te często są szczegółowe, opisujące kulisy współpracy i pozwalają sprawdzić, czy firma jest godna polecenia, a co się z tym wiąże nawiązania z nią współpracy.

Weryfikacja biura, jak sprawdzić jego wiarygodność?

Wspomnieliśmy już o koncie biura nieruchomości na Facebooku, dlaczego jednak warto przyjrzeć się profilowi biura na tej platformie? Przede wszystkim, dobrze sprawdzić, czy firma regularnie publikuje treści na swoim koncie. Być może posiada i chwali się sukcesami np. zdobyła tytuł Lidera Nieruchomości Otodom lub inną branżową nagrodę. Warto zweryfikować, czy na profilu pojawiają się informacje o doradcach ds. nieruchomości, a wpisy świadczą o zgranym i lubiącym swoją pracę zespole. Z wpisów w social mediach można się również dowiedzieć, jakie wartości reprezentuje biuro, jak dba o klientów, a także czy się rozwija i podąża za zmianami na rynku nieruchomości.

Istotnym jest także zweryfikowanie, czy firma posiada stronę internetową, na której zostały zawarte dane kontaktowe, w tym adres siedziby biura, numer telefonu oraz adres e-mail. Jeśli agencja posiada stronę www, należałoby również sprawdzić, czy jest ona regularnie aktualizowana, czy pojawiają się nowe wpisy na blogu, czy oferty są dodawane na bieżąco, zawierają opisy oraz zdjęcia.

Istniejąca siedziba agencji nieruchomości, aktualne dane kontaktowe na atrakcyjnej i przejrzystej stronie internetowej, a także zaangażowanie w social mediach jest wyznacznikiem, że firma inwestuje w swoją działalność i warto sprawdzić, co oferuje.

Zakres usług – sprawdź, by uniknąć rozczarowania

Zanim potencjalny klient zacznie zgłębiać pakiety usług biura nieruchomości, koniecznie powinien sprawdzić, czy biuro działa w rejonie, który go interesuje.

W przypadku dużych miast niektóre biura nieruchomości ograniczają się do oferowania swoich usług w poszczególnych dzielnicach, natomiast agencja ulokowana w niewielkim mieście może podjąć współpracę nie tylko w nim, ale w określonej odległości od miasta, wliczając w to kilka lub kilkanaście podmiejskich lokalizacji.

Lokalizacja sprawdzona, przejdźmy zatem do usług. Tu niewątpliwie wygrywają biura nieruchomości oferujące kompleksową obsługę klienta, tak aby angażować go, w jak najmniejszym stopniu. Dobra agencja poprowadzi sprawę szybko, bezpiecznie i z poszanowaniem prawa, co więcej obsługa obejmie nie tylko prawną weryfikację nieruchomości, jej wycenę, doradztwo, ale także w przypadku sprzedaży, home staging oraz promocję oferty.

Ważnym jest jednak, aby zakres działania biura nieruchomości był szczegółowo rozpisany w umowie.

Kompetencje doradców – wiedza i doświadczenie

Biuro, które oferuje kompleksowe rozwiązania dla swoich klientów, musi posiadać wykwalifikowanych, doświadczonych, ale także pogłębiających swoją wiedzę, pośredników. Te biura, których pracownicy posiadają licencje pośrednika w obrocie nieruchomościami, na pewno mogą się poszczycić większymi kwalifikacjami. Równie istotna jest kwestia, czy w danym biurze nieruchomości pracuje doradca specjalizujący się w dziedzinie, która interesuje klienta np. mieszkania na rynku wtórnym czy działki budowlane.

Pośrednicy, którzy nie tylko reprezentują klientów, ale także specjalizują się w multitaskingu, posiadają umiejętności z kilku dziedzin jak np. marketing, aranżacja wnętrz czy renowacja, są najbardziej pożądanymi pracownikami w branży nieruchomości.

Szukając dobrego biura nieruchomości, warto nawiązać współpracę z tym, które dba o to, by doradcy posiadali szerokie kompetencje.

Zaufaj ekspertom

Profesjonalne biuro nieruchomości nie tylko będzie posiadać ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej, pracować w nim będą doświadczeni bądź licencjonowani pośrednicy, ale także podpisze umowę, która szczegółowo będzie określać zakres wykonywanej usługi (cel, przedmiot umowy, zobowiązania pośrednika, zobowiązania zlecającego, niezbędne upoważnienia i kwotę wynagrodzenia). Rzetelne biuro nieruchomości, wiedząc, jak ważna jest współpraca oparta na wzajemnym zaufaniu i zrozumieniu, nie będzie unikać spotkań i chętnie odpowie na wszystkie pytania i wątpliwości.

Analiza własnych potrzeb, weryfikacja biur nieruchomości, a także zakresu ich działań i oferty pomoże Ci podjąć decyzję, z którym z nich nawiązać współpracę. Zawsze też możesz zadzwonić do nas. W Express House chętnie odpowiemy na Twoje pytania, doradzimy oraz podpowiemy, jak najkorzystniej podejść do Twojej inwestycji.

Formularz Kontaktowy

Umów się z nami na spotkanie

Administratorem danych osobowych jest Express House Sp.j. z siedzibą przy Legionowa 28 lok. 101, 15-281 Białystok (“Administrator”), z którym można się skontaktować przez adres biuro@expresshouse.pl… czytaj więcej