Menedżer biura nieruchomości – ścieżka kariery w Express House

Wioleta Dziewa – menedżer biura nieruchomości w Lublinie

Ścieżka kariery pośrednika nieruchomości nie zawsze jest jasna w biurach. Często nie są weryfikowane potrzeby pracowników, oczekiwania rozwojowe, czy chociażby predyspozycje do zawodu pośrednika. Sprzedaż to stresogenne zadanie, a sprzedaż domów, mieszkań, czy magazynów potęguje te doznania o wysokość kwot. Dlatego nie każdy może być pośrednikiem nieruchomości i tak też nie każdy może zarządzać zespołem. Szereg cech i umiejętności, które posiada Wioleta Dziewa, decyduje o tym, że jest wykwalifikowanym menedżerem. Jak w takim razie przebiegała jej ścieżka zawodowa w Express House? Jak wygląda praca menedżera biura nieruchomości? Poznajcie historię Wioli Dziewy, menedżera lubelskiego oddziału.

Jak wyglądała Twoja droga do menedżera biura nieruchomości w Express House?

Pochodzę z małej miejscowości na pojezierzu łęczyńsko- włodawskim. Od najmłodszych lat praca z klientem nie była mi obca. Przed maturą poza tym, że pomagałam Rodzicom w gospodarstwie, weekendowo pracowałam w zakładzie fryzjerskim, gdzie kontakt z klientami sprawiał mi ogromną przyjemność. W trakcie studiów w Lublinie pracowałam w sklepach, firmie telekomunikacyjnej oraz banku. Spędziłam również kilka lat za granicą. Gdziekolwiek los mnie pokierował- zachwycałam się miejscową architekturą. W miejscach zamieszkania zawsze starałam się wprowadzać przytulny wystrój, a zainteresowania między innymi renowacją mebli pozwalały mi z niczego zrobić coś .😊

Podsumowanie wyników – spotkanie w siedzibie Express House

Jak trafiłam do Express House? Praca na etat nie była dla mnie. Szukałam miejsca, gdzie połączę swoje pasje z pracą, będę sama dysponowała swoim czasem, poznam ludzi, z którymi będę mogła dzielić zainteresowania. Złożyłam CV, odbyłam miłą i długą rozmowę kwalifikacyjną, która przeze mnie trwała notabene bardzo długo (miałam mnóstwo pytań 😊 ) i oto jestem. Ogromna dawka wiedzy, jaką uzyskałam na samym początku, pozwoliło mi dosyć szybko podjąć współpracę z pierwszymi klientami, a co za tym idzie, wykonać pierwsze transakcje. Początki pracy w tym zawodzie nie były dla mnie łatwe. Borykałam się z brakiem pewności siebie oraz stresem związanym z transakcjami przeprowadzanymi, gdzie w grę wchodziły bardzo duże pieniądze. Dzięki wsparciu zespołu dałam sobie z tym radę. Istotne dla mnie było i jest, aby wszystko było dopięte na ostatni guzik- nieruchomości dokładnie zweryfikowane zarówno pod kątem prawnym, jak i faktycznym stanem. Nigdy nie starałam się sprzedać bądź pomoc klientowi kupić coś na siłę- każdy ma swoje miejsce na ziemi, a moim zadaniem jest je dla Klientów odnaleźć.

W firmie pracuje od ponad trzech lat. W tym czasie, aby uzupełniać swoją wiedzę, uczestniczyłam w wielu kursach i szkoleniach, zrobiłam licencję pośrednika. Każdy dzień w pracy jest dla mnie nowym wyzwaniem, zarówno w zawodzie pośrednika w obrocie nieruchomościami, jak i menedżera, którym zostałam półtora roku temu.

Więcej na temat biura nieruchomości w Lublinie >>>

Z jakimi wyzwaniami spotyka się menedżer biura nieruchomości i jak sobie z tym radzicie w Express House?

Menedżer jest odpowiedzialną funkcją i mogę porównać ją do zadań rodziców. Trzeba być zarówno ojcem, który wprowadzi dyscyplinę i nauczy “pracy”, jak i matką- która odpowiada za dobrą atmosferę, rozwiąże konflikty i sprawi, że miejsce, w którym jesteśmy, będzie dla nas przyjazne. Największym wyzwaniem w budowaniu zespołu oraz jego zarządzaniem jest różnorodność charakterów Agentów. Każdy ma swoje przyzwyczajenia, często z poprzedniego stanowiska, doświadczenia i praktyki, które chciałby kontynuować, a jednak nie zawsze, mogą sprawdzić w pracy Pośrednika.

Zebranie biur Express House i przedstawienie wyników oraz dalszej strategii działania

Z racji specyfiki zawodu, często pojawiają się tu również gorsze i lepsze dni. Każdy z nas niejednokrotnie to przechodził, w tej czy innej branży. Dla mnie ważne jest, aby szybko to wyłapać i przedyskutować wątpliwości. Nad wszystkim można popracować. Szkolenie, jakie oferuje firma, daje nam ogromną bazę wiedzy, natomiast umiejętności miękkie są kwestią pracy w praktyce oraz ćwiczeń wewnętrznych w oddziale. Niesamowitą wartością w firmie są nasi Dyrektorzy, którzy w każdej podbramkowej sytuacji są dostępni i służą radą. Niejednokrotnie, kiedy tego potrzebowałam bądź ktoś z zespołu, przeprowadzaliśmy godzinne rozmowy, gdzie dążyliśmy do rozwiązania sprawy, a niekiedy po prostu wygadania się.

Czym Express House wyróżnia się na rynku i dlaczego pracujesz akurat w tym biurze nieruchomości?

Express House urzekło mnie swoimi innowacyjnymi rozwiązaniami. Zaczynając pracę, kilka lat temu miałam szereg narzędzi, o których w innych biurach nie było mowy, m.in. opcję wykonywania wirtualnych spacerów w nieruchomości- teraz jest to już na rynku standard. Dodatkowo jako jedno z pierwszych biur nieruchomości w Lublinie, wkroczyliśmy na rynek zagraniczny, który jest obecnie bardzo atrakcyjną lokatą kapitału dla klientów. Biura w Poznaniu, Wrocławiu oraz Białymstoku pozwalają nam łączyć klientów z różnych lokalizacji i działać dużo szybciej.

Opracowany w poprzednim roku nowy system szkolenia daje Agentom wkroczyć na rynek nieruchomości z pełną wiedzą branżową, wystarczą jedynie chęci do nauki i zaangażowanie. Dodatkowo firma zapewnia nam dodatkowe szkolenia- ostatnio udostępniony został branżowy kurs językowy. Niezbędna w tej pracy jest również analiza rynku i szybka reakcja na zmiany- monitorujemy to na bieżąco. Nie ukrywam, że wielkim atutem w firmie są spotkania integracyjne, które pozwalają nam poznać się jeszcze lepiej i zacieśnić więzi między oddziałami.

Za co cenisz swój zespół? Biuro nieruchomości w Lublinie

Jako zespół spędzamy ze sobą czas praktycznie codziennie. Współpracowników cenię za ich rzetelne podejście do pracy, bezinteresowność, a przede wszystkim za wsparcie. Zespół w firmie jest najważniejszy i to on decyduje o skuteczności naszej marki. Wiem, że mogę liczyć na wszystkich bez wyjątku. Mimo różnicy charakterów, w kwestiach spornych, zawsze możemy dojść do porozumienia- a co ważne, szanujemy siebie nawzajem.

W trakcie spotkania wszystkich oddziałów Express House

Dzielimy się swoją wiedzą i praktyką, każdy wprowadza coś dobrego do naszego zespołu, i tak np. Patryk R. zawsze podrzuci nam ciekawe materiały o nowinkach na rynku, jako specjalista w komercji dopracuje ofertę. Lidzi niesamowicie ciepłe podejście do ludzi uspokoi nawet największego choleryka. Marta każdego dnia wchodzi z wielkim uśmiechem do pracy i jest przykładem Osoby, która nigdy się nie poddaje. Kinga nasza śpiewaczka zawsze zaczaruje głosem, natomiast Patryk S. swoją dokładnością i precyzją zawstydziłby nie jedną osobę. Największą radość sprawiają mi sukcesy agentów- szczególnie te pierwsze. Mamy w biurze specjalny dzwon- jeżeli uda nam się dopiąć transakcję- Agent dzwoni 😊. Jest to jeden z najfajniejszych momentów, każdy bije brawo, gratulujemy sobie. Doceniam momenty, kiedy Doradca przychodzi do mnie, czy dzwonili, czy to z problemem, czy z dobrą wiadomością- wiem, że czuje we mnie wsparcie. To umacnia mnie w tym zawodzie i dodaje energii do dalszej pracy i działań. Dziękuję całemu ZESPOŁOWI EH LUBLIN- gdyby nie wy, nie osiągnęlibyśmy tyle!

Jeżeli interesuje Cię rozwijanie skrzydeł w Express House to zapraszamy do rozmów przy pysznej kawie! Na temat ścieżki kariery w Express House i ofert pracy, możesz poczytać tutaj >>

Formularz Kontaktowy

Umów się z nami na spotkanie

Administratorem danych osobowych jest Express House Sp.j. z siedzibą przy Legionowa 28 lok. 101, 15-281 Białystok (“Administrator”), z którym można się skontaktować przez adres biuro@expresshouse.pl… czytaj więcej