Nowe mieszkania, nowe domy na sprzedaż w województwie podlaskim
W swojej ofercie mamy dużo nieruchomości z rynku pierwotnego. Współpracujemy z deweloperami i dobieramy naszym klientom najlepiej dopasowane do ich potrzeb mieszkania i domy. O niezwykłej ofercie nowych bliźniaków w podlaskiem, o potencjale okolic Białegostoku, opowie nasza ekspertka od nieruchomości Joanna Sakowicz.
Rynek pierwotny czy wtórny?
Zakup mieszkania czy domu jest jedną z najważniejszych decyzji finansowych w życiu. Nasi klienci często stoją przed dylematem czy kupić nieruchomość z rynku pierwotnego czy wtórnego. Oczywiście wszystko jeszcze zależy od budżetu, ale nie sposób ignorować chęci posiadania nowego domu, bycia pierwszym mieszkańcem i zaprojektować je od początku do końca wedle własnego gustu. W przypadku rynku pierwotnego mamy do czynienia z nowoczesnymi i funkcjonalnymi rozwiązaniami stosowanymi przez deweloperów, inaczej jest w starym budownictwie na rynku wtórnym. Nowe bloki chociażby wyposażone są w nowoczesne i bezawaryjne windy, podziemne miejsca parkingowe, czy systemy smart.
Nowe mieszkania to też mniejsze opłaty, często są to niższe czynsze i rachunki. Wiąże się to z nową technologią budownictwa, która obniża zużycie ogrzewania czy prądu oraz braku obciążenia funduszem remontowym, bo to przecież nowy blok.
Wadą rynku pierwotnego na pewno jest ograniczony wybór nieruchomości, a także aspekty lokalizacyjne, ale mam dla Was idealną ofertę, która odpiera te zarzuty już na samym wstępie. “
Joanna Sakowicz, ekspertka od nieruchomości Express House.
Mniej mieszkań na rynku nieruchomości, ale nie w Krynicach
Jak wskazują dane z GUS, deweloperzy w sierpniu 2022 r. rozpoczęli o 63 % mniej budów niż rok wcześniej. Oznacza to, że ze względu na minimalizowanie ryzyka przez deweloperów, ofert mieszkań czy domów z rynku pierwotnego będzie mniej. Deweloperzy wstrzymują się z nowymi propozycjami, głównie przez ograniczony dostęp do kredytów. W przeciwieństwie do naszego zaprzyjaźnionego dewelopera, z którym współpracujemy już od 5 lat, KUL-BUD miesiąc temu ruszył ze sprzedażą nowej inwestycji Krynice 2.
Zobacz, tę ofertę nieruchomości >>>
W związku z tym, że nawet w Białymstoku coraz częściej brakuje gruntów pod budowę lokali i budynków mieszkalnych, pojawia się pytanie, czy nie warto kupić nowego mieszkania na obrzeżach miasta. Nasza oferta obejmuje takie nieruchomości, a jedną z najbardziej pożądanych inwestycji są bliźniaki np. w Krynicach.
Jak wybrać lokalizację nieruchomości? Centrum czy wieś?
Zastanawiasz się Jak ważny jest wybór odpowiedniej lokalizacji? To kluczowy parametr dla podniesienia jakości życia. Bliskość sąsiadów, cicha okolica, dobry dojazd do pracy, sklepu, czy szkoły to tylko niektóre czynniki, na które zwracamy uwagę naszym klientom, aby byli zadowoleni z wyboru nowego domu. Równie ważny jest widok z okna, miejsca do wypoczynku na zewnątrz czy spacerów oraz gęstość zabudowań, która wpływa często na hałas, czy brak prywatności.
Wiemy, że klienci cenią sobie swój czas, a także bezpieczny dojazd do szkół swoich pociech. Warto zwrócić uwagę na takie lokalizacje nieruchomości, w których sieć komunikacji miejskiej stale się rozwija. Dobrym przykładem jest Krynica, tutaj można skorzystać z autobusu miejskiego, a samochodem dojazd do centrum zajmuje zaledwie 20 minut.
Kilka danych zanim kupisz nowe mieszkanie
Zaraz przeczytasz dlaczego w województwie podlaskim warto zamieszkać. Na pewno jakość życia wzrasta, gdy wokół masz tyle przyrody, ale również ceny nieruchomości w tym regionie są niższe niż w pozostałych częściach Polski.Kuszące? Najpierw jednak kilka danych z GUS (dane 2021 r.) :
- 7733 – tyle oddano mieszkań do użytku w woj. podlaskim. Wynika z tego, że na każdych 1000 mieszkańców oddano do użytku 6,64 nowych lokali. Jest to wartość większa od średniej dla całej Polski.
- Całkowite zasoby mieszkaniowe w Podlaskiem to 466 402 nieruchomości. Na każdych 1000 mieszkańców przypada zatem 398 mieszkań.
- 7260 – tyle wydano pozwoleń na budowę
- Przeciętna liczba pokoi w nowo oddanych mieszkaniach w podlaskim to 3,93
- Przeciętna powierzchnia użytkowa nieruchomości oddanej do użytkowania w 2021 roku w podlaskim to 91,50 m2
Tu kupisz taniej dom. Mieszkania od dewelopera w niższej cenie.
Przedstawiamy dla Ciebie kilka danych cenowych. Zwróć uwagę na różnice!
Średnie ceny ofertowe mieszkań z rynku pierwotnego w Białymstoku to 9072 zł/m2, dla porównania cena w Warszawie to 14047 zł/m2.
Ceny wg powierzchni mieszkań
<40m2 10172 zł
40-59 m2 9117 zł
60-89 m2 8182 zł
>90m2 8114 zł
Średnie ceny ofertowe domów z rynku pierwotnego w Białymstoku to 5388 zł/m2. Dla porównaniu cena w Warszawie to 9116 zł/m2, a Szczecinie 7087 zł/m2
Ceny wg powierzchni domów
< 100 m2 6341 zł
100-124m2 -5070 zł
125-149 m2 5599 zł
150-174m2 4730 zł
175-199m2 4891 zł
>200 m2 4799 zł
*dane Otodom
Dlaczego warto kupić nieruchomość na Podlasiu?
- W województwie podlaskim koszty życia są zdecydowanie niższe.
- Przyroda: jeziora, lasy rezerwaty przyrody
- ok. 120 km ścieżek rowerowych i pieszo-rowerowych. Ponadto tym środkiem transportu można poruszać się po lasach, docierać nad jeziora i w inne rejony typowo przyrodnicze
- inwestycja pod wynajem (domki nad jeziorami, agroturystyka)
- świeże powietrze. Brak problemów ze smogiem, a także duża dbałość miast o równowagę między zabudową miejską i przyrodą powodują, że region staje się sławny wśród osób z problemami zdrowotnymi oraz turystów.
Chcę kupić dom na Podlasiu. Co mówią mieszkańcy Krynic?
Wspaniała okolica do zamieszkania z rodziną, dziećmi. Bardzo blisko lasu, piękne łąki na spacery. Codzienne widoki z okna jak marzenie. Nie trzeba po zakupy jeździć do miasta, ponieważ okoliczne sklepy są bardzo dobrze zaopatrzone i jeden jest otwarty nawet w niedzielę i święta. Sam dojazd do pracy do ścisłego centrum zajmuje maksymalnie 20 min. Serdecznie polecam. – Ania”
Jeżeli szukasz domu właśnie w tej okolicy, to mamy dla Ciebie naprawdę ciekawą ofertę. Umów się na prezentację z Joanną Sakowicz, a dowiesz się wszystkich szczegółów:)
Zapraszamy!