Siedlisko w urokliwej wsi

Dom | Sprzedaż | Niedźwiedzice

280 000 PLN

Wyślij znajomemu


Podaj wynik równania:

 
Cena
280 000 PLN
Cena za m2
933 PLN
Powierzchnia
300 m2
Powierzchnia użytkowa
270 m2
Pow. działki
2 996 m2
Numer oferty
1605/4158/ODS

Opis

Urokliwy dom na wsi
Dwupiętrowy dom wolnostojący, pochodzący prawdopodobnie z 1930 roku,  położony na działce o powierzchni 2996m2 w miejscowości Niedźwiedzice w powiecie legnickim, w gminie Chojnów. Na działce znajduje się również stodoła, która w połowie zawiera sklepienia łukowe oraz oryginalne koryta z piaskowca. Nieruchomość w malowniczym położeniu, z dala od sąsiadów, nad rzeką Skora. 

Dom zbudowany z piaskowca i cegły, stan zerowy oraz parapety zewnętrzne wykonane z piaskowca. Dom jest w części podpiwniczony. Wysokość pomieszczeń 280cm. 

parter: 2 pokoje, łazienka, 3 pomieszczenia gospodarcze (w jednym z nich zachowany oryginalny piec na chleb oraz kaflowa kuchnia)
piętro: 6 pokoi
Poddasze: dwupoziomowe, jeden poziom w pełni użytkowy

Okna na piętrze są wymienione na PVC, na dole okna drewniane starego typu.

W większości pomieszczeń zachowane podłogi drewniane w dobrym stanie, do renowacji. Oryginalne drzwi drewniane (niektóre dwuskrzydłowe) wraz z okuciami. Sprzedający pozostawia meble widoczne na zdjęciach (drewniane i fornirowane). W dwóch pokojach zachowane piece kaflowe w świetnym stanie. 

We wsi znajduje się przedszkole, szkoła podstawowa, kościół, sklep, stawy hodowlane. W sąsiedztwie zespół pałacowo - folwarczny z 1748 roku. Miejscowość nazywana jest wioską bociana - organizowane są liczne imprezy tematyczne oraz ścieżki dydaktyczne związane z tematem. Wieś Niedźwiedzice otrzymała I nagrodę w konkursie na najpiękniejszą wieś 2017 roku!
Ponadto we wsi prężnie działają: Ochotnicza Straż Pożarna, Koło Gospodyń Wiejskich, Zespół Folklorystyczny, Koło Łowieckie, Stowarzyszenie sportowe.

Dostępne media: prąd, woda, kanalizacja, 2 studnie.

Dojazd utwardzoną drogą gminną. 

Odległość od Chojnowa: 7km; Legnicy: 15km; Złotoryi: 25km.

Możliwość zakupu / prawa pierwokupu sąsiedniej działki (29ar) za okres 4 lat. Cena sąsiedniej działki to 40 000zł. 

Dodatkowe informacje

Dach
Eternit
Typ okien
PCV, Drewniane (stary typ)
Ujęcie wody
Miejska, Studnia
Kanalizacja
Miejska
Ogrzewanie
Węglowe, Piec

Lokalizacja

Zapytaj o ofertę

Katarzyna Hajdun

Katarzyna Hajdun

Doradca ds. nieruchomości

Administratorem danych osobowych jest Express House Sp.j. z siedzibą przy Legionowa 28 lok. 101, 15-281 Białystok (“Administrator”), z którym można się skontaktować przez adres biuro@expresshouse.pl… czytaj więcej

© 2024 Wszystkie prawa zastrzeżone | Program dla biur nieruchomości - ASARI CRM