Kliknij by włączyć zoom
Wczytywanie Map
Moja Pozycja Pełny ekran Poprz Nast
Wyszukiwanie

0 zł do 2,000,000 zł

Więcej opcji wyszukiwania
Wyszukiwanie
Więcej opcji

Your search results

Prażmów

1 350 000 zł
Obiekty na sprzedaż
Prażmów , Piaseczyński , Mazowieckie

Zabytkowy dwór - Gorzelnia Ryxów - świetny stan!

Historia tego obiektu rozpoczyna się w początku XIX wieku, kiedy to rodzina Ryxów osiedliła się w Prażmowie i postanowiła zainwestować na tych terenach. W roku 1820 powstał Dwór wybudowany przez i na cele mieszkalne Ryxów. Razem z nim postanowiono rozpocząć działalność, służącą nie tylko na potrzeby własne. Wybudowano stajnie i gorzelnię. Zagospodarowano tereny dookoła założenia, w tym zabezpieczono drzewa, które wg. Słownika Geograficznego Królestwa Polskiego miały mieć od 800 do 1000 lat. Sama gorzelnia, miała służyć nie tylko produkcji przemysłowej, ale również na cele mieszkalne.

Obecnie masz niezwykłą okazję stać się właścicielem tego obiektu, położonego na malowniczej skarpie.
Obiekt przeszedł konserwację. Jest zadbany. Jego stan techniczny jest znakomity. Do otynkowania zostały tylko tylna i boczne elewacje. W trakcie konserwacji starano się zachować jak najwięcej autentycznych elementów, również stolarkę zabytkową. Niektóre elementy zostały odtworzone w sposób w 100% zgodny z teoriami konserwatorskimi, a także tak, aby były jak najwygodniejsze w swoim użytkowaniu.

Obiekt ma trzy kondygnacje. Piwnice z oknami, podzielone są na dwie duże sale. Parter: w jednej części znajdują się pomieszczenia z łazienkami, które można wykorzystać na apartamenty, oraz kuchnia i pomieszczenia gospodarcze; a w drugiej części jest duża sala balowa z antresolą, gdzie mieści się ponad setka osób. Na piętrze oprócz łazienek znajdą się pomieszczenia do zagospodarowania, obecnie służące jako sypialnie.

Obecnie obiekt jest wynajmowany, bardzo dobrze prosperującej restauracji, która organizuje także przyjęcia, wesela, zabawy. Piwnice oraz sala balowa na parterze, bez problemu mieszczą ponad 200 osób.
Ogromną i przepiękną działkę o powierzchni prawie pół hektara można zagospodarować w dowolny sposób.
Nieopodal znajduje się rzeczka i stadnina koni. Działkę i pałac otaczają łąki, należące do stadniny, które wykorzystywane są na jazdę konną. W bliskiej odległości mieszczą się pozostałości pałacu i dawnej stajni.

Z Warszawy dojazd do dworku jest znakomity. Jedzie się około 30 minut i jest on w odległości około 25 kilometrów.
NIERUCHOMOŚĆ IDEALNA POD INWESTYCJE! ALE RÓWNIEŻ DO ZAMIESZKANIA. Prawie każdy marzył o swoim dworku, a Ty możesz posiąść go już dziś!

Osiedle: Prażmów
Miejscowość: Piaseczyński
Województwo: Mazowieckie
Ulica: Aleja Kasztanów
Id nieruchomości : 25/4158/OOS
Cena: 1 350 000
Cena za m2: 1 875
Powierzchnia nieruchomości: 720.00 m2
Liczba pokoi:
Liczba pięter:
Rok budowy: 1820
Rodzaj budynku: Obiekty
Materiał: Cegła
Rodzaj ogrzewania: Gazowe, Ekologiczne, Biomasa
Alarm
Ochrona
Teren ogrodzony
Klimatyzacja
Droga dojazdowa: Asfaltowa
Szczegóły

Jan Pantuła

Doradca ds. nieruchomości

Chcę dowiedzieć się więcej na temat tej oferty.

Klikając "Proszę o kontakt" oświadczam, że wyrażam zgodę na przesyłanie na podany przeze mnie numer telefonu oraz adres e-mail informacji handlowych przez Express House.

  • Szukaj nieruchomości

  • Kalkulator kredytowy

  • Wyceń swoją nieruchomość